Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020

Tieteen tori

artikkeli id 10310. Tieteen tori
Seppo Nevalainen, Tuula Piri. (2020). Metsätuhoriskit tasa- ja eri-ikäismetsätaloudessa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10310. https://doi.org/10.14214/ma.10310
  • Nevalainen, Luonnonvarakeskus, Luonnonvarat, Joensuu ORCID ID:E-mail seppo.nevalainen@gmail.com
  • Piri, Luonnonvarakeskus, Luonnonvarat, Helsinki ORCID ID:E-mail tuula.piri@luke.fi (email)

Kirjallisuutta

artikkeli id 10303. Kirjallisuutta
Esa-Jussi Viitala. (2020). Metsä meidän jälkeemme: Karumpi kuvaus Suomen metsäpolitiikasta. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10303. https://doi.org/10.14214/ma.10303
  • Viitala, Luonnonvarakeskus, Biotalous ja ympäristö, Helsinki ORCID ID:E-mail esa-jussi.viitala@luke.fi (email)

Puheenvuoro

artikkeli id 10337. Puheenvuoro
Heikki Smolander, Katri Himanen. (2020). Ovatko faktat kohdallaan Metsä meidän jälkeemme -kirjassa? Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10337. https://doi.org/10.14214/ma.10337
  • Smolander, ORCID ID:E-mail hessu.smolander@gmail.com (email)
  • Himanen, Luonnonvarakeskus (Luke), Tuotantojärjestelmät, Kuopio ORCID ID:E-mail katri.himanen@luke.fi

Tutkimusseloste

artikkeli id 10311. Tutkimusseloste
Markus Melin, Heli Viiri, Olli-Pekka Tikkanen, Riku Elfving, Seppo Neuvonen. (2020). Havununnan esiintyminen ja runsaus Suomessa – vuonna 2019 toteutettuun feromoniseurantaan perustuen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10311. https://doi.org/10.14214/ma.10311
  • Melin, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu ORCID ID:E-mail markus.melin@luke.fi (email)
  • Viiri, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; UPM-Kymmene Oyj, UPM Forest, Åkerlundinkatu 11 B, 33100 Tampere ORCID ID:E-mail heli.viiri@upm.com
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Metsätieteiden osasto, Yliopistokatu 6, 80100 Joensuu ORCID ID:E-mail olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Elfving, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; Oulun yliopisto, Biologian laitos, Pentti Kaiteran katu 1, 90014 Oulu ORCID ID:E-mail riku.elfving@gmail.com
  • Neuvonen, Turun yliopisto, Biodiversiteettiyksikkö, Kevon tutkimuslaitos, 20014 Turku ORCID ID:E-mail seppo.neuvonen@utu.fi
artikkeli id 10304. Tutkimusseloste
Tomi Karjalainen, Petteri Packalen, Janne Räty, Matti Maltamo. (2020). Tukkitilavuuden ennustaminen mäntyvaltaisissa metsiköissä laserkeilausaineistoa käyttäen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10304. https://doi.org/10.14214/ma.10304
  • Karjalainen, Itä-Suomen yliopisto, Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunta, Metsätieteiden osasto, Joensuu ORCID ID:E-mail tomi.karjalainen@uef.fi (email)
  • Packalen, Itä-Suomen yliopisto, Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunta, Metsätieteiden osasto, Joensuu ORCID ID:E-mail petteri.packalen@uef.fi
  • Räty, Itä-Suomen yliopisto, Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunta, Metsätieteiden osasto, Joensuu ORCID ID:E-mail janne.raty@uef.fi
  • Maltamo, Itä-Suomen yliopisto, Luonnontieteiden ja metsätieteiden tiedekunta, Metsätieteiden osasto, Joensuu ORCID ID:E-mail matti.maltamo@uef.fi

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit