Articles by Olli-Pekka Tikkanen

Tieteen tori

artikkeli id 10454. Tieteen tori
Ari Venäläinen, Ilari Lehtonen, Mikko Laapas, Kimmo Ruosteenoja, Olli-Pekka Tikkanen, Heli Viiri , Veli-Pekka Ikonen, Heli Peltola. (2020). Ilmastonmuutos lisää metsätuhojen riskejä Suomessa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10454. https://doi.org/10.14214/ma.10454
  • Venäläinen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-8429-4816 E-mail ari.venalainen@fmi.fi (email)
  • Lehtonen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail ilari.lehtonen@fmi.fi
  • Laapas, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail mikko.laapas@fmi.fi
  • Ruosteenoja, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail kimmo.ruosteenoja@fmi.fi
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Viiri , UPM Metsä, Tampere ORCID ID:E-mail heli.viiri@upm.com
  • Ikonen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail veli-pekka.ikonen@uef.fi
  • Peltola,  Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail heli.peltola@uef.fi

Tutkimusseloste

artikkeli id 10311. Tutkimusseloste
Markus Melin, Heli Viiri, Olli-Pekka Tikkanen, Riku Elfving, Seppo Neuvonen. (2020). Havununnan esiintyminen ja runsaus Suomessa – vuonna 2019 toteutettuun feromoniseurantaan perustuen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10311. https://doi.org/10.14214/ma.10311
  • Melin, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu ORCID ID:E-mail markus.melin@luke.fi (email)
  • Viiri, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; UPM-Kymmene Oyj, UPM Forest, Åkerlundinkatu 11 B, 33100 Tampere ORCID ID:E-mail heli.viiri@upm.com
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Metsätieteiden osasto, Yliopistokatu 6, 80100 Joensuu ORCID ID:E-mail olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Elfving, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; Oulun yliopisto, Biologian laitos, Pentti Kaiteran katu 1, 90014 Oulu ORCID ID:E-mail riku.elfving@gmail.com
  • Neuvonen, Turun yliopisto, Biodiversiteettiyksikkö, Kevon tutkimuslaitos, 20014 Turku ORCID ID:E-mail seppo.neuvonen@utu.fi
artikkeli id 6933. Tutkimusseloste
Olli-Pekka Tikkanen, Irina A. Chernyakova. (2015). Asutushistorian vaikutus Vodlajärven kansallispuiston nykyiseen metsämaisemaan Luoteis-Venäjällä. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2015 numero 3 artikkeli id 6933. https://doi.org/10.14214/ma.6933
  • Tikkanen, ORCID ID:
  • Chernyakova, ORCID ID:

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit